{{item.title}} {{item.subtitle}}
{{item.total|number}} تومان
حذف
سبد خرید شما خالی است.

4.معرفی انواع پرینترهای رزینی(DLP ، SLA ،LCD )

معرفی پرینترهای سه بعدی DLP و SLA و LCD

گفتیم که پرینترهای سه بعدی رزینی انواع مختلفی دارند و اساس کار همه ی آنها استفاده از رزین های حساس به نور UV   است که تحت تابش این نور از حالت مایع به جامد تبدیل میشوند.

در اینجا میخواهیم راجع به پرینترهای DLP و SLA  و LCD  کمی صحبت و مقایسه کنیم.

روش های مختلفی برای تاباندن طرح مورد نظر بر روی هر لایه از رزین وجود دارد.


-در روش SLA با استفاده از یک لیزر UVطرح هر لایه را روی رزین ایجاد میکنیم. با استفاده از یک سیستم اسکن که به آن گالوانواسکنر گفته میشود، پرتو لیزر را کنترل میکنیم که به نقاط مورد نظر ما بتابد. به این ترتیب نقاط مورد نظر روی هر لایه از رزین را تحت تابش UV قرار میدهیم و طرح هر لایه را به این ترتیب شکل میدهیم.

به این ترتیب لایه های مختلف روی قرار میگیرند تا جسم مورد نظر ما بدست آید.


-در روش DLP ما از یک ویدئوپرژکتور استفاده میکنیم . ویدئوپرکتورهای معمول با نور مرئی تصویر را برای ما ایجاد میکنند. اما در روش DLP تصویر ما توسط نور UV ایجاد میشود . به این روش طرح هر لایه را با نور UV روی رزین شکل میدهیم و در نتیجه رزین ما در نقاطی که تصویر ایجاد شده از حالت مایع به جامد تبدیل میشود و یک لایه بوجود خواهد آمد.

به این ترتیب لایه ها یک به یک ساخته میشوند و روی هم قرار میگیرند تا جسم سه بعدی مورد نظر ما بدست آید.


-در روش LCD یا MSLA ما از یک نمایشگر LCD  استفاده میکنیم.

نمایشگرهای LCD که ما در مانیتورها ، تلویزیون ها و صفحه نمایش های دیگر مشاهده میکنیم ، با استفاده از نور مرئی تصاویر را برای ما ایجاد میکنند.

در پرینترهای سه بعدی LCD صفحه نمایشگر LCD داریم که با نور UV تصاویر را ایجاد میکند . به این ترتیب طرح هر  لایه را با استفاده از این نمایشگرهای بر روی رزین های حساس به UV ایجاد میکنیم و آن لایه را شکل میدهیم.

لایه های مختلف روی هم قرار میگیرند و در نهایت جسم سه بعدی مورد نظر ما بدست می آید.